Vanniarmastaja või dušifänn
Arvamused lähevad väga lahku selle kohta, kas parem on duši all või vannis käia. Mõne jaoks on vann vannitoa oluline osa, kuna see pakub mugavust ja lõõgastust. Teised eelistavad dušši, kuna see võtab vähe ruumi ja säästab aega isikliku hügieeni ajal.
Kui palju ruumi on vannitoas vaja duši või vanni jaoks?
Dušid on saadaval paljudes ruumisäästlikes versioonides ja suurustes, mille laiused ja pikkused võimaldavad olemasolevat ruumi optimaalselt kasutada. Selleks, et saaksite püsti seista ja vabalt liikuda, peaks dušialuse pikkus ja laius olema vähemalt 80 cm. Kui duši alla on paigaldatud üladušiga segisti, veenduge, et see oleks paigaldatud umbes 200 cm kõrgusele ja et pearuumi oleks 20 cm.
Kui on vaja takistusteta vannituba, siis tuleb järgida kohalikke takistusteta ehituse standardeid. See tähendab, et dušialus peab olema teatud miinimumsuuruses ja põrandasse paigaldatud, et oleks tagatud juurdepääs ratastooliga. Duši, tualeti ja kraanikausiga takistusteta vannituba peaks olema vähemalt 180 x 180 cm.
Vann vajab rohkem ruumi. Kui vann on vähemalt 150 cm pikk ja 70 cm lai, saavad kasutajad mugavalt pikali heita. Need mõõtmed võivad olenevalt mudelist erineda.
Kui vanni kasutatakse ka duši all käimiseks, on soovitatav kasutada duššitsooniga vanni. Nende ühel küljel on vertikaalne seinakalle, mis võimaldab kasutajatel duši all käies püsti seista.
Vann või dušš – kumb paigaldus on keerulisem?
Paigalduskulud sõltuvad erinevatest teguritest. Taristu, tootevalik ja ehituslikud tingimused määravad, kui keeruline on vanni või duši paigaldus.
Vannid on tavaliselt suuremad kui dušialused ja vajavad seetõttu rohkem ruumi. Nende jaoks on vaja ühendust vanni kraani, äravoolu ja ka vanni ülevooluga, mis on ühendatud vee väljalaskesüsteemiga.
Dušši paigaldamine võib olla keerulisem, kui plaanitakse põrandalga tasapinnas dušš. Siin on vanniga võrreldes vaja rohkem plaatimis- ja tihendustööd. Dušialus vajab ühendust dušitarvikute ja sifooni jaoks.
Vannid ja dušialused saab aga üldjuhul raskusteta paigaldada eeldusel, et pööratakse tähelepanu sellele, et oleks tagatud õige paigalduslahendus kohapealse ehitusolukorra jaoks.
Need on duššide ja vannide eelised
Vannituppa vanni või dušši kasuks on mitu punkti.
Säästab ruumi ja vett: viis duši eelist
- Dušši saab paigaldada väikesesse ruumi, ebatavalise planeeringuga ja sõltumata katuse kaldest.
- Põrandat tasased dušid muudavad duširuumi sisenemise lihtsamaks ja võimaldavad takistusteta duši all käimist.
- Tuba võib tunduda suurem, kui dušialus on kohandatud vannitoa kujundusega. Siin võivad abiks olla avatud planeeringuga dušid, millel on klaasist dušikabiin ja plaadid, mis on ühtlaselt ja sujuvalt üle vannitoa ja dušinurka paigaldatud.
- Duši all käimine on kiirem kui vannis käimine ja see on ka keskkonnasõbralikum, kuna veekulu on väiksem. See säästab aega, raha ja energiat. Võrdluseks: vanni täitmiseks kulub keskmiselt umbes 150 liitrit vett; viieminutiline dušš säästab umbes kolm korda rohkem vett, tagades, et lülitate vee välja samal ajal, kui ise seebite.
- Dušš võib saada pilkupüüdvaks ka paljude esiletõstetud detailidega, nagu erikujuline dušiotsik, värviline dušikardin või mustrilised plaadid.
Mugavus kogu perele: vannide viis eelist
- Vannis käimine on lõbus. Perevannitoas on vann sageli laste seas väga populaarne, sest nad saavad mänguliselt hügieenitunnetuse ja võivad ringi loksuda.
- Vanni eeliseks on see, et sa ei pea otsustama vannis ja duši all käimise vahel. Inimeste jaoks, kes ei ole enam füüsiliselt vormis, on istme ja uksega vannid, mis hõlbustavad sissepääsu. Nurgavann võib olla hea lahendus väikeses vannitoas.
- Vann esindab mugavust. Isikliku hügieeni eest hoolitsemine pikali heites ja lõõgastudes on rõõm. Wellness düüside ja pihustitega vannid aitavad tagada veelgi suurema lõõgastuse. See pakub ka täiuslikku asendust mullivannile.
- Mõnusalt soe vann on tervisele kasulik. See aitab vabaneda igapäevasest stressist ja soojendab keha külmal päeval. Kui teil on külm, aitab vann teie verevoolu ja toetab keha loomulikku kaitsevõimet. Soovi korral võid vette lisada vanniõli.
- Ebatavalise kuju ja mudeliga vannid täiustavad vannituba. Lisaks standardsuuruses vannidele on saadaval ka eraldiseisvad vannid, põrandasse sisseehitatud vannid ja ahvatleva disainiga nurgavannid.
Dušš või vann – millele vannitoa planeerimisel tähelepanu pöörata
Hästi planeeritud vannitoas pööratakse tähelepanu eelkõige sellistele aspektidele nagu optimaalne ruumikasutus, vajadused disaini ja funktsioonide osas ning olemasolev infrastruktuur (ventilatsioon, valgustus ja sanitaarseadmed).
Üürikorteris on vannitoale reeglina erinevad nõudmised võrreldes hotellitoa furnituuriga. Kui palju ruumi on vannitoas? Kes kasutab vannituba? Kuhu on juba torud pandud? Lõpuks on vaja ka realistlikku eelarvet. Küsige endalt, kas teie plaane saab olemasoleva eelarvega ellu viia.