Kaldlaega vannitubaNäpunäited, ideed, nõuanded

Igaüks, kes soovib muuta pööningu vannitoaga magamistoaks, peab meeles pidama ühte asja: see, mis tundub plaanil avar, kipub tegelikkuses märkimisväärselt kahanema. Madalad laed ja katusekalded vähendavad mõlemad oluliselt ruumi kasutatavat ala. See muudab sanitaarseadmetele koha leidmise keeruliseks, kuid samas on ka sellele lahendus olemas.

Vs asja, mida tuleb arvesse võtta kaldus laega vannitoa planeerimisel

Kaldus laega vannituba

1. Veenduge, et olete asjaoludega täielikult kursis

Pööningu ümberehitustöödeks võib vaja olla ametiasutuste luba. Põranda kandevõimet, staatikat ja isolatsiooni tuleb kontrollida ja kinnitada. Võtke arvesse ka põhilisi vajadusi, näiteks niiskuskindlat seinakatet ja põranda tihendamist.

2. Arvutage pööningul olev ruum

Planeerimisel on oluline teada olemasoleva ruumi täpseid üksikasju. Te ei saa lähtuda ainult põrandaplaanist, vaid arvesse tuleb võtta ka lae kallet. Et pööningule oleks planeerimise seisukohalt mõistlik vannituba ehitada, peaks lae kalle olema 35°. Et püsti seismiseks ja liikumiseks oleks piisavalt ruumi (pearuumi), vajavad inimesed vähemalt kahe meetri kõrgust ja kahe meetri laiust ala.

3. Määrake oma eelarve

Pööningul asuv vannituba on tavaliselt kulukas, sest vajate tavaliselt erimööblit või erikujundust. Sõltuvalt asjaoludest võivad puududa ka varustus ja äravoolusüsteemid, isolatsioon või valgusallikad.

4. Tehke täpne nimekiri vajaminevatest vannitoaseadmetest

Mis on hädavajalik ja ilma milleta on võimalik hakkama saada (sest ruumi pole piisavalt)? Kaldlaega vajaduste ja soovide loetelu aitab asjadega järje peal püsida.

5. Tutvuge laia tootevaliku ja paigaldusvõimalustega

Võite juhtida kaldus ja madalale laele ka teadlikult tähelepanu. Otsige inspiratsiooni arvukatest kaldlaega vannitubade kujundamise ideedest ja kuulake ekspertide nõu. Eriti just kaldlagede puhul on toodete valimisel soovitatav pöörata tähelepanu ka nende funktsionaalsusele. Lõppude lõpuks ei taha keegi seista silmitsi liiga vähese hoiuruumi või kehvasti soojustatud veevarustusega.

Nõuanne: heledad värvid muudavad kaldlaega vannitoa üldilme avaramaks

Kaldus lae ja Geberit ONE vannitoasarja toodetega vannituba ja Geberit AquaClean koos tootega Monolith

Heledad värvid on üldjuhul kaasaegsetes kaldlagedega vannitubades parimad, sest loomulikku valgust on katuse all tavaliselt vähe.

Üldiselt muudavad tumedad värvid lae visuaalselt madalamaks, mis tähendab, et väike vannituba tundub veelgi kitsam.

Plaadid peaks olema nii suured kui võimalik, et tekitada avarama ruumi tunnet. Kaasaegsed dekoratiivpaneelid või veekindel betoonvärv on atraktiivsed alternatiivid.

Uue kaldlaega vannitoa planeerimine

Hoolikas planeerimine on oluline, et saaksite oma kaldlaega vannitoast maksimumi võtta. Seda silmas pidades esitage endale planeerimisel järgmised küsimused:

kui kõrged on ruumid ja kuidas saaks ruumi potentsiaali täielikult ära kasutada?

Tuleks paigaldada nii, et kasutaja saaks sanitaarseadmete ees täielikult püsti seista.

Vannitoatooted, nagu WC-pott või vann tuleks paigaldada nii, et kasutaja saaks sanitaarseadmete ees täielikult püsti seista.

Katusekalde all olev valamu:

pea ja lae vahele peaks jääma vähemalt 40 cm vaba ruumi, et valamu ees saaks mugavalt püsti seista. Valgustingimuste tõttu sobib selleks ideaalselt katuseakna all olev ruum.

Seinapealsed WC-potid kaldlae all:

selleks, et seista tualettruumis mugavalt ja ilma pead ära löömata, peaks minimaalne kõrgus ladlae all olema 2 meetrit mõõdetuna keraamilise seadme esiservast.

Vannid kaldlae all:

kui vanni kasutatakse ka duši all käimiseks, peaks vanni põhja ja kaldlae vaheline kaugus olema 2-2,20 meetrit. Kui pea kohal on piisavalt ruumi, saate ka seistes mugavalt pead pesta. Kaldlae alla paigaldatud vannide puhul peaks seinapoolses küljes olema kaugus vanni põhjast laeni vähemalt 180 sentimeetrit. Kaldlagedega vannitubades on nutikas kasutada eraldiseisvaid vanne. Need ei ole seinaga ühendatud, mis tähendab, et neid saab paindlikult ruumi integreerida.

Dušid kaldlae all:

kaldlaega vannitoas on soovitatav kasutada põrandaga samal tasapinnal olevaid dušilahendusi. Pearuumi peaks jääma vähemalt 20 sentimeetrit, kõrgele paigaldatavate duššide puhul 40 sentimeetrit. Kui kaldus lagi on liiga madal, võib üheks lahenduseks olla viia dušš ka ruumi keskele. Kipsplaadi lisamisega saab duši isegi täielikult ruumi tuua. Ruumipuuduse tõttu on soovitatav kasutada avatud dušše või pendeluksi.

Veel planeerimisnõuandeid

Geberiti lahendusedsuurte, väikeste või kitsaste vannitubade jaoks

Geberit iCon vannituba valamu ja peegliga

Valamud ja peegelkapid kaldkatusega vannitubadesse

Valige valamud ja peegelkapid, mis on nii praktilised kui sobivad ka ülejäänud vannitoa sisseseadete ja sisustusega. Kaasaegsed ja lihtsad kujundused on omavahel hästi kombineeritavad.

Peegelkapid, kus on integreeritud valgustus, aitavad luua toas mõnusat õhkkonda.

Sanitaarspetsialist või vannitoa planeerija oskab aidata teil valida tooteid, mis on nii funktsionaalsed kui ka esteetiliselt meeldivad.

Kaldlaega vannitoa planeerimisel tuleb arvestada kuue asjaga:

Dušš väikeses vannitoas

Dušid kaldlaega vannitubadesse

Kui kavandate dušši kaldlaega vannituppa, pakub Geberit uuenduslikke lahendusi, mis on ruumisäästlikud, praktilised ja ajatud. Kuna kaldlaega ruumid on piiratud kõrgusega, on eriti hea kasutada põrandaga samal tasapinnal olevat dušši. Need sobivad ruumiga ideaalselt kokku. Kaldus dušiuksed või eritellimusel valmistatud dušikabiinid võimaldavad piiratud ruumi optimaalselt ära kasutada, ohverdamata samas mugavust.

Selleks, et tagada dušiala avatud kujundus, võib kasutada seina äravoolu kohas, kus vesi kaob tõhusalt ja usaldusväärselt lekkimata eelseina sisse.

Säästke ruumi Geberit Monolith WC-ga

WC-d pööningul asuvates vannitubades

Kaldlae alla WC-potti paigaldades pidage meeles, et lae kõrgus peaks siin olema vähemalt 145-155 cm. Renoveerimise ajal on varjatud loputuskast mõistlik idee, sest selle saab peita seina taha.

Tootega Geberit Monolith säästate ruumi, luues samas kaasaegse ja elegantse keskkonna.

Seinapealsed WC-mudelid jätavad selle all oleva põranda vabaks ja ruum tundub suurem. Dušš-WC, näiteks Geberit AquaClean Sela, pakub veelgi rohkem mugavust. See ühendab endas WC ja bidee funktsioonid, säästab ruumi ja muudab vannitoa heaoluoaasiks.

Loe sarnaseid postitusi