Kvaliteetne vannitoamööbel
Vannitoas olev niiskus võibkoguneda mööblisse. Puit võib selle tagajärjel paisuda, selle tagajärjel mööbel näeb inetu välja ning sahtlid ja uksed ei tööta enam hästi. Niiskuskindlad ja tugev pinnaga kvaliteetsed materjalid tagavad mööblile aga pika kasutusea.
Mida aga vannitoamööblit ostes jälgida?
Vannitoa mööbli valimisel on olulised kaks tegurit: materjal, millest mööbel on valmistatud, ja vannitoamööbli pind.
Kasutatud materjal
Puit on kõige levinum vannitoamööbli materjal. Ja seda on erineval kujul: vineer, puitlaastplaat, MDF-plaadid või täispuit. Olenevalt selle koostisest reageerib puit erinevalt õhuniiskusele ja seega on erinev sobivus vannitoamööbliks.
- Vineer on ilmselt parim valik. See muudab oma kuju palju vähem kui täispuit, kuna see on risti liimitud. Niiskuse tõttu tekkiv paisumine ei ole peaaegu probleem, see on muu puidu puhul. Materjal on ka väga paindumiskindel ja kergesti kokku kruvitav; teisisõnu, see on funktsionaalne, hea valik vannitoamööbli jaoks.
- MDF-plaadid koosnevad lagunenud puidukiududest, mis segatakse liimiga ja pressitakse. Pind on kaunilt sile, mis tähendab, et sobib hästi fooliumitele ja lakkidele. Need on aga palju raskemad kui puitlaastplaat ja ka kallimad. Need on üsna veekindlad ja sobivad seega suurepäraselt vannitoamööbliks kasutamiseks. Hallitus või paistetus ei ole hea fooliumi või lakiga probleem.
- Puitlaastplaat toores vormis ei sobi vannituppa, kuna paisub niiskuse mõjul pöördumatult. Seda saab aga hea pinnatihendusega vältida. Puitlaastplaadist vannitoamööbli komplekt pole seega põhimõtteliselt halb mõte. Lõppkokkuvõttes sõltub see töötlemise kvaliteedist.
- Täispuit paisub aga niiskuse mõjul kiiresti. Seda ei saa muuta isegi parimad ehitusmeetmed. Pealegi on see suhteliselt kallis. Seetõttu soovitame mitte täispuidust vannitoamööblit.
Vannitoamööbel puutub igal hommikul ja õhtul kokku niiskusega. Seepärast tuleks materjalid valida põhimõttel „odavam on kallim“. Soodsa hinnaga mööbel on tihti valmistatud toorest puitlaastplaadist või puudub sel piisav niiskuskaitse. Seetõttu võib see vannitoas leiduvat niiskust endasse koguma hakata ning paisuda, tagajärjeks on pragunenud pinnad ning uksed ja sahtlid, mida ei saa enam korralikult kinni panna. Appi tuleb niiskuskindlast materjalist mööbel. Geberiti katselaboris tehtud testid näitavad selget erinevust. Seetõttu kasutatame niiskuskindlaid puitmaterjale, millele veepritsmed ja niiskus häda ei tee.
Sile ja kriimustuskindel
Oluline on ka pinna tugevus. Soodne vannitoamööbel on tihtipeale kaetud õhukese ja odava kattega, mis ei talu vannitoa argipäeva. Geberit kasutab kvaliteetseid pakse katteid, mis sobituvad melamiin pindadega suurepäraselt. Põhimõtteliselt on hea valik ka melamiinpinnaga mööbel. Melamiin on kunstvaiguga paber pressitud materjal, mis on äärmiselt kriimustuskindel ega ima endasse vett. Lisakas on ka kõrgkvaliteetsel värvitud pinnal oma eelised. Need katavad mööbli täielikult, loovad püsiva ühenduse materjaliga ning kõrgläikevärvid tekitavad peegelduse tõttu mulje sügavusest. Neid aspekte järgides saab vannitoamööblist elukvaliteedi osa.