Säästke vett tualettruumi loputusega
Ilma veeta pole elu. Kuid see väärtuslik ressurss muutub üha napimaks. ÜRO 2024. aasta veearengu aruande kohaselt kogeb ligikaudu pool maailma elanikkonnast vähemalt osa aastast tõsist veepuudust. Paljud inimesed on sellest teadlikud ja soovivad oma kodudes joogivee kasutamist vähendada. Nad keeravad kraani kinni duši all või hambaid pestes. See on hea algus.
Kui palju vett kasutab WC loputus?
Paljud inimesed ei tea, et umbes kolmandik Lääne majapidamises igapäevaselt tarbitavast veekogusest on tingitud tualeti loputamisest. Iga üksiku loputusega voolab kanalisatsiooni ju keskmiselt kuus kuni üheksa liitrit vett.
Seetõttu tasub selle probleemiga tegeleda. Geberit on aastakümneid arendanud loputussüsteeme, mis on eriti tõhusad, säästes samal ajal ressursse.
Vett säästev WC loputus tänu uuenduslikule TurboFlush tehnoloogiale
Geberiti süsteemide keskmes on tualeti optimaalne loputus. Lõppude lõpuks, mis kasu on sellest, kui loputus kasutab vaid vähesel määral vett, kuid ei kanna kanalisatsioonisüsteemi kõike, mis vajab vabanemist? Vajutame nuppu teist korda ja vajame seega veelgi rohkem joogivett.
Geberit keskendub seetõttu selliste toodete väljatöötamisele, mis loputavad tualettruumi põhjalikult vaid ühe loputusega ja võimalikult vähese veega.
Põhjalikuks ja tõhusaks loputamiseks on ülioluline, et loputustehnoloogia ja WC keraamiline seade oleksid omavahel ideaalselt kooskõlas. Teine oluline tegur on keraamilise seadme sisegeomeetria, kuna see moodustab suurema osa tualeti veesäästupotentsiaalist.
Seda on eriti selgelt näha uuendusliku TurboFlush tehnoloogiaga Geberit Acanto WC. Kahe juhtservaga asümmeetriline geomeetria juhib veevoolu võimsas keerises spiraalselt läbi keraamilise seadme.
Koos veesäästliku 212 tüüpi loputusventiiliga paagis ja topeltloputusajami plaadiga väheneb nõutav loputusmaht väikese loputuse puhul 2,6 liitrini ja suure loputuse puhul 4 liitrini.
Loputusvõime on kuni kümme korda kõrgem kui rahvusvaheliste standardite nõuded.
Vett säästev loputusventiil
Siin mängib olulist rolli loputusventiil. Geberit tüüpi 212 loputusventiilil on kaks liugurit. See muudab veekoguse reguleerimise lihtsaks. Suure loputuse puhul ulatub vahemik 3,5–7,5 liitrit. Väikese loputuse korral saab loputusmahtu muuta 2 ja 4 liitri vahel.
Klapp annab suure panuse ressursisäästlikule joogivee kasutamisele, kuna WC keraamilist seadet saab optimaalselt loputada minimaalse veekogusega.
Ärge muretsege, kui teil on kodus veel vana paak. Tüüp 212 loputusventiil on tagurpidi ühilduv ja seetõttu saab seda paigaldada ka vanematesse varjatud tsisternidesse.
80% väiksem veekulu tänu Geberiti uuendustele
WC-süsteem võib aastate jooksul palju vett säästa. Mudelarvutus näitab, et loputusvee kogused on alates 1952. aastast langenud 80% tänu Geberiti uuendustele, nagu topeltloputus ja loputuse peatamise nupp. Siis kasutas üks inimene umbes 70 liitrit joogivett päevas. Tänapäeval on võimalik tualetis põhjalikult loputada vaid 14 liitriga päevas.1
Faktid ja arvud loputusvee kasutamise kohta
Märkus
1 Eeldused: Üks inimene kasutab tualetti viis korda päevas ja käivitab suure loputuse üks kord (= täielik loputus) ja väike loputus neli korda (= osaline loputus). 1952. aastal kulus vett 14 liitrit ühe loputuse kohta (= 70 liitrit inimese kohta päevas). Tänapäeval on võimalik põhjalik loputus 4 liitriga täisloputuse ja 2,6 liitri osalise loputuse korral (= 14 liitrit inimese kohta päevas). |
---|