Vannitoa värvid Tasakaalustatud värvikontseptsiooni näpunäited
Vannituppa värvi valimine on paljude jaoks raske. Erinevate värvide valik on tohutu. Lisaks on olulised tehnilised aspektid nagu kõrge niiskustase ja puhastamine. Need ideed peaks aitama teil valida oma vannitoa jaoks õige värvi.
Kas vannitoas on vaja erivärvi?
Soovitame kasutada erivärve vannitubade jaoks, kuna need takistavad hallituse kasvu. Veeauru tõttu on vannitoa ruumikliima väga niiske.
Tavapärased emulsioonvärvid ei sobi tavaliselt kõrge niiskusetasemega, mis vannitoas tekib. Sobivad värvid on vastavalt märgistatud. Silikaatvärv või lateksvärv on mõlemad ideaalsed.
Silikaatvärvil on palju eeliseid. See on hingav ning võib niiskust neelata ja seejärel õhku eraldada. See tõhustab sisekliimat. Lisaks sobivad silikaatvärvid ka allergikutele, kuna need ei sisalda tavaliselt lahusteid. Ja eriti oluline – silikaatvärvid on peamiselt leeliselised, mis tagab, et hallitusel pole kohta, kus kasvada.
Lateksvärvid on valmistatud vaikudest (tänapäeval tavaliselt tehisvaikudest). Need on niiskuskindel, vastupidavad ja kergesti puhastatavad. Pidage silmas, et lateksvärvi ei saa üle värvida kuna uus värv ei nakku pinnale. Eemaldamine on samuti väga tülikas – lateksvärv tuleb maha lihvida või leotada. Kui üürite, soovitame üürileandjaga eelnevalt nõu pidada.
Pärast 70ndatel ja 80ndatel populaarseks saanud metsikuid värve naasis valge pikka aega vannitoa domineeriva värvina. Valge sümboliseerib puhtust ja on pikka aega olnud klassikaline värv paljudes vannitubades, kus seda kasutatakse plaatide, seinte ja keraamiliste seadmete jaoks. Kuid säravvalged vannitoad jäävad kiiresti minevikku. Nüüd otsivad kliendid koduseid atmosfääre, mis on loodud muuhulgas erinevate värvitoonide abil.
Maja- või korteriomanike jaoks on väga oluline suurepäraselt vastupidava varustuse ja esteetika kombinatsioon, sest enamikku vannitubasid kasutatakse 20–30 aastat ja renoveeritakse selle aja jooksul ainult üks kord või võib-olla üldse mitte. See selgitab ka, miks valged toonid ei ole täiesti moest väljas. Suurem osa vannitoa sanitaarkeraamikast on endiselt valged mõttega, et neid on värvi poolest väga lihtne kombineerida ja inimesed ei väsi neist kiiresti.
Millele peaksid vannituppa värvi ostes tähelepanu pöörama?
Nagu kõigi koduste remondiprojektide puhul, tuleb töid teha professionaalselt. Küsige nõu kohalikult ehituspoelt või jätke töö professionaalile.
Lisaks silikaat- või lateksvärvi valimisele on puhastamine samuti oluline. Eriti just duširuumis kasutatakse lubjasette eemaldamiseks happelisi puhastusvahendeid. Need võivad seinavärvi kahjustada. Selles kontekstis klassifitseerivad ja märgistavad värvitootjad oma tooteid viies märgabrasiooni klassis :
- Märgabrasiooniklass 1: kõige kauakestvam ja vastupidavam, saab puhastada tavaliste puhastusvahendite, käsnade või voolava veega
- Märgabrasiooniklass 2: Vastupidav, saab puhastada ka abrasiivse käsna või harjaga
- Märgabrasiooniklass 3: piiratud kulumiskindlus, suudab taluda puhastusvahendeid, käsnasid või füüsilist jõudu
- Märgabrasiooniklass 4: tundlik, kuid võib puhastada niiske pehme lapiga
- Märgabrasiooniklass 5: kõige vähem vastupidav, isegi pehme lapp võib kahjustada
Vannitoa värvid – samm-sammult õige värvikontseptsioonini
Õige värvi valimine teie vannitoa jaoks on disainiprotsessi põhietapp. Kuid enne värvikaartide järele haaramist peaksite esmalt kaaluma, kas kasutada plaate.
Põhimõtteline küsimus – plaadid või mitte
Kui valite vannituppa plaadid, on olulised nii plaatide värv kui ka suurus. „Mördivaba“ välimus on muutunud üha populaarsemaks väga headel põhjustel:
- 1. Kujundus: mörtimine võib ruumi välimust häirida. Suuremad plaadid loovad ruumis rahulikuma ja harmoonilisema õhustiku.
- 2. Hügieen : mörditud kohtadesse võib koguneda mustus – ja mustus pühitakse tihti puhastamisel mörditud kohtadesse. Et vannituba täiesti puhtaks saada, läheb seejärel vaja aeganõudvat koristamist. Kui mörditud kohti ei puhastata korralikult, võib seal isegi hallitus tekkida.
Tagumine dušisein on erijuhtum, kuna see puutub kokku rohke niiskusega. Kui te ei soovi plaate kasutada, on siin kaks alternatiivi:
- “Paksu nahaga“ kaitse: sein on tihendatud spetsiaalse läbipaistva vaiguga, mis muudab tavalised värvid või tapeedid veekindlaks. Pidage silmas, et pind on pärast pealekandmist läikiv.
- Lateksvärv: värv on niiskuskindel ja vajab veekindlat krohvi oma alla. Kuigi lateksvärv on vastupidav veeaurule, ei ole see 100% veekindel. Pange tähele, et puudusi ei tohi üle värvida, kuna see võib põhjustada veekahjustusi või hallituse teket.
Meie nõuanne: eriti just duššides tuleks veekahjustuste vältimiseks siledapinnalist seinakatet. Seinapaneelid on soodne valik ja neid on saadaval mitmes värvitoonis või mustrite ja fotodega.
Suured plaadid ei vaja peaaegu üldse vuuke. Stucco Veneziano või Marmorinoga saab luua veidi luksust. Need on lubikrohvid, mida saab läikivaks poleerida ja mis näevad välja nagu looduslik kivi. Need parandavad ruumikliimat ja kaitsevad looduslikult hallituse eest, kuid neid ei tohi puhastada happeliste vannitoa puhastusvahenditega.
Vannitoa renoveerimise esimene küsimus on, kas olemasolevad plaadid hoitakse alles või renoveeritakse kogu ruum. Meie vannitoa renoveerimisjuhend sisaldab kõike, mida peate teadma.
Värvilise vannitoaseadmega aktsentide loomine
On ütlematagi selge, et vannitoa keraamika ja mööbel ei pea alati olema valged. Valamud ja tualetid on saadaval ka erinevates värvides. Kui see on mõne inimese jaoks liiga palju, võib matt sanitaarkeraamika olla atraktiivne valik. Eriti just valged või mustad matistatud pinnad on tagasihoidlikud, kuid samas siiski eristuvad.
Seinte värvimine või esemete vahetamine ei ole vannituppa värvi lisamiseks ilmtingimata vajalik. Selle asemel saavad sisekujundajad lisada vannituppa värvi tarvikutega. Selle eelis värvimise ees on, et vannitoatarvikuid saab kiiresti ja odavalt välja vahetada. Järgmised pakuvad väikseid värvilahendusi:
- tekstiil, nagu rätikud, vannimatid, vaibad või dušikardinad
- seebidosaatorid, hambaharjaklaasid ja käterätihoidikud
- vaasid ja taimepotid
- pildid ja skulptuurid
- dekoratiivsed esemed, nagu tuled, küünlad ja küünlajalad
- väikesed vannitoamööblitükid
- kohandatud loputusplaadid
Taimed võivad samuti lisada vannituppa värvi koos loomuliku õhkkonnaga. Kuid ole ettevaatlik, kuna mitte iga taim ei sobi vannituppa.
KKK vannitoa värvide planeerimise kohta
Kas on märgata esilekerkivaid trende vannitubade materjalide ja värvide osas?
Must vannitoamööbel ja aksessuaarid on praegu moes. Säästlikult ja nutikalt kombineerituna on mustad tooted võimas väljendus.
Puit vannitoas jääb populaarseks valikuks. See on loodusega rohkem seotud kui ükski teine materjal ja tagab vannitoas hea atmosfääri tänu oma välimusele, tundele ja lõhnale.
Nii saab luua põnevaid efekte. Eelis: erinevate materjalide kombineerimisel on tulemuseks individuaalne stiil, mis on meeldiv nii silmale kui ka puudutusele.
Millised on valgete kraanide ja hallide keraamiliste plaatidega vannitoas parimad värvid kaunistamiseks?
Regulaarselt ajakohastatud teave
Klassikaline valge – kindel panus
Pärast metsikuid 70ndaid ja 80ndaid sai valgest taas vannitubade eelisvärv. Valge on endiselt väga populaarne, kuna seda seostatakse puhtuse ja kvaliteediga.
Vannitoaseeriad valgete tualettide, valamute, valge vannitoamööbli ja dušipindadega on ajatud neid saab hästi kombineerida mis tahes värviga.
Meie nõuanne: mis värvi te ka ei valiks, alati testige värvi vannitoas kohapeal enne seina värvimist. Lihtne viis seda teha on kanda mitme värvi proovid seinale kõrvuti või värvida testmuster puidule või papile. Vaata kindlasti tulemusi erinevatel kellaaegadel, kuna valgus ja ümbrus (näiteks plaatide, vannitoamööbli või lae värv) võivad värvi välimust oluliselt mõjutada.