AVATUD DUŠID – PEAAEGU NAGU PARADIISIS
- Mis on dušikabiin?
- Avatud duši eelised
- Kaasaegne äärekivita dušš – ideaalne vannitoaniššidesse või väikestesse vannitubadesse
- Viis näpunäidet: kuidas planeerida oma dušikabiin
- Inspiratsioon kaasaegsete duši ideede jaoks
- Geberiti lahendused tüürita duššidele
- Mille poolest see erineb takistusteta vannitoast?
- Loe sarnaseid postitusi
Mis on dušikabiin?
Ühtlane põrand, sisse- või avatud dušš – kõik need terminid kirjeldavad dušše, millest on saanud tänapäevase vannitoa asendamatu osa. Vastupidiselt tavalistele dušikabiinidele ei ole seal eendit, millest üle astuda, ega ust, mida duši alla pääsemiseks avada.
See pole mitte ainult praktiline, vaid ka arhitektuuriliselt atraktiivne. Dušikabiinid sobivad peaaegu igasse vannituppa ja neid saab kujundada nii tellistest kui ka klaasist duši vaheseintega. Dušikabiinide kerge ja õhuline stiil ilma segavate duši uste ja astmeteta muudab need kaasaegses vannitoas tõeliseks pilgupüüdjaks, edastades luksuse tunde ja pakkudes maksimaalset mugavust.
Avatud duši eelised
Dušikabiinid on tänu oma avatud disainile populaarne valik tänapäevastes vannitubades. Need pakuvad palju eeliseid:
- Lihtne elegants: Curbless dušid on tänu oma lihtsale disainile ajatult elegantsed. Dušinurk on tavaliselt eraldatud suurte läbipaistvate klaaspindadega, mis muudavad ruumi heledamaks ja suurendavad seda visuaalselt. See on suur eelis, eriti väikestes vannitubades.
- Avatud tunne: äärekivita dušikabiinid muudavad vannitoa avatumaks. Neil ei ole ääriseid ega astmeid ja seega on neil duši all käies suurem liikumisvabadus. Dušikabiin sobib erinevate sisustusstiilidega ja jääb atraktiivseks ka siis, kui vannitoas hiljem muudatusi tehakse. Nii säilib vara väärtus.
- Kergesti ligipääsetav: ilma ukse või tõkkepuuta dušikabiin võimaldab hõlpsat sisenemist ja väljumist. Elementide ja uste puudumine mitte ainult ei loo rohkem ruumi, vaid suurendab ka ohutust ja tagab täieliku dušivõimsuse.
- Koristamine on imelihtne, sest üleliigsete uste, käepidemete või vuugisegude puudumisel jääb puhastamiskohti vähemaks. Rafineeritud klaaspaneel teeb ideaalseks duši vaheseinaks, kuna sellele ei teki kergesti sadestusi. Ja puhas ja plekkideta duši vahesein näeb lihtsalt parem välja.
Kaasaegne äärekivita dušš – ideaalne vannitoaniššidesse või väikestesse vannitubadesse
Olenemata sellest, kas vannituba on suur või väike või isegi viilkatusega, saab dušikabiinid peaaegu alati asendada avatud dušikabiinidega. Kuna dušinurk on tavaliselt ülejäänud vannitoast eraldatud klaaspaneeliga, saab avatud duši tüüpi, suurust ja kuju kohandada vastavalt konkreetsele ruumile.
Dušikabiinid pakuvad rohkem ruumi kui tavalised dušikabiinid tänu sujuvale üleminekule dušinurka – mis on eriti kasulik väiksemate vannitubade puhul. Tavaliselt tähendab suurem dušiala meeldivamat dušikogemust. Kui üks asi on selge, on see, et dušikabiin muudab katusekaldega vannitoa või vannitoanišši palju suuremaks.
Viis näpunäidet: kuidas planeerida oma dušikabiin
Kuigi kaasaegsed dušikabiinid sobivad peaaegu igasse vannituppa, tuleb arvestada mõne asjaga. Nende hulka kuuluvad dušikabiini kuju ja suurus ning õige planeerimine, alustades kraanidest ja lõpetades plaatidega. Siin on kõige olulisemad punktid.
Nõuanne 1: planeerige dušikabiini vahesein heldelt
Vihje 2: otsustage dušipinna või plaatide kasuks
Vihje 3: libisemiskindel põrandakujundus
Vihje 4: kasutage hoiuruumina seinanišše
Inspiratsioon kaasaegsete duši ideede jaoks
Dušinurk on paljude kaasaegsete vannitubade tipphetk – nii funktsionaalselt kui ka visuaalselt. Klaasist dušikabiinid või dušikabiinid on väga moes. Need pakuvad palju ruumi ja koos sobivate dušipihustitega muudavad märja seadme spaaelamuseks.
Siin on mõned näpunäited.
- Vihmavihm: vihmasajud tunduvad täpselt nagu oleksite vihmametsas. Õrn veejuga pakub värskendavat ja lõõgastavat dušikogemust. Eriti stiilsed näevad välja lakke või lakke paigaldatud suured vihmadušid.
- Kose dušš: vesi voolab alla nagu kosk ja tekitab luksuse ja lõõgastuse tunde.
- Üladušš ja käsidušš: üladuššide ja käsiduššide kombinatsioon pakub täielikku paindlikkust. Nende abil saavad kasutajad valida, kas juhtida vett lõõgastava duši saamiseks ülalt või kasutada käsiduši.
- Nutikas dušš: kaasaegset tehnoloogiat saab lisada isegi moderniseeritud vannituppa, näiteks valguse ja muusika juhtimiseks või dušši juhtimiseks rakenduse või häälkäskluste abil. Näiteks saab lisaks muusikale ja uudistele määrata ka vee temperatuuri ja veekogust.
Geberiti lahendused tüürita duššidele
Eksklusiivsed klaasist dušikabiinid
Klaas annab eksklusiivse ja kerge välimuse. Kuna see on suurel alal sile, ei sega miski elegantset stiili, nii et dušinurk sulandub sujuvalt vannituppa. Klaasist dušivaheseinad, mis on ankurdatud eelseina ilma nähtavate liitmiketa, lisavad veelgi elegantsi. Samuti on Geberit ONE klaasist dušikabiin paneeli eriti lihtne puhastada.
Libisemisvastased dušipinnad
Geberit dušipinnad on saadaval erineva disaini ja pinnatekstuuriga, alates libisemiskindlast kuni sametiselt pehmeni. Need on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest, tunduvad puudutamisel meeldivad ja neid on eriti lihtne puhastada.
Kvaliteetsed ja lihtsalt puhastatavad dušikanalid ja seinakanalisatsioonid
Geberit CleanLine dušikanalid ühendavad atraktiivse disaini funktsionaalsusega. Need on põrandasse süvistatud ja juhivad tõhusalt vett ära. Avatud äravooluava pind takistab sademete kogunemist. Eemaldatav kammiosa teeb puhastamise lihtsaks.
Geberit seina äravool võimaldab pidevat põrandakujundust. Kena kõrvalmõju: seina taha paigaldatud äravoolutoruga ei astu te sellele enam kunagi peale.
Mille poolest see erineb takistusteta vannitoast?
Takistusteta vannitoad on loodud nii, et neid oleks lihtsam ja turvalisem kasutada piiratud liikumisvõimega või puuetega inimestele. Põrandat tasane dušš võib olenevalt duši pinnast moodustada takistusteta vannitoa osa. Tuleb meeles pidada mõningaid erinevusi.
Kui dušikabiin võib olla põrandaga samal tasapinnal, siis on ka dušialustega variante. Neil on ääris, nii et need pole enam takistusteta, kuid hoiavad vett dušinurgas. Takistusteta dušikabiin ei saa olla äärisega ja selle suurus peab olema vähemalt 90 × 110 sentimeetrit. Dušikabiini tõketevabaks muutmiseks veenduge, et kraanid oleksid sobival kõrgusel: kraanid ja dušipea peaksid olema istumisasendist ligipääsetavad ja reguleeritavad. Vanemaealiste või liikumispuudega inimeste jaoks muudavad duši all käimise lihtsamaks haaratsid ja kokkupandav iste või dušipink.